OTURMA ODASI

Çağdaş Mobilyalar ile Oturma Odanızın Muhteşem Görünmesini Sağlayın!

Çağdaş mobilyalar ile evinizin nefes kesici görünmesini sağlamak her insanın hayalidir. Ancak düzgün bir şekilde dekore edilmesi gereken en önemli alan, misafirlerin evinizi ziyaret ettiklerinde ilk görecekleri yer olduğu için oturma odanızdır. Oturma odanız için sahip olduğunuz alanın büyük ya da küçük olması fark etmez, önemli olan onu nasıl güzel göstermeyi planladığınızdır.

Unutulmaması gereken en önemli şey oturma odanız için renk kombinasyonudur. Seçtiğiniz renk şeması oturma odanızı şatafatlı göstermemelidir. Oturma odanızda açık renk olması gerekmez, koyu renklere bile sahip olabilirsiniz ama gösterişli yerine güzel görünmelidir. Siyah ve beyaz veya siyah ve kırmızının kombinasyonu, oturma odanızın şık ve modaya uygun görünmesini sağlar.

Oturma odası için çeşitli mobilyalar mevcuttur; sandalyeler, koltuk takımı, sehpa, sedirler, ev sineması koltukları ve sehpalar vb. Eksiksiz görünmesi için oturma odanızda bunların hepsinin olmasına gerek yoktur. Odanız için her zaman kendi zevkinize, ihtiyacınıza ve odanın büyüklüğüne göre eşya ekleyip çıkartabilirsiniz.

Çağdaş, yalnızca en yeni ve güncel bir şey anlamına gelmez,

Aynı zamanda zamansız ve asla eskimeyen şeyleri de içerir. Asla modası geçmiş olmayacak bazı şeyler vardır; çağdaş mobilyalar meşe mobilyalar bu nedenle misafirlerinizi etkilemek için en son her şeyi aldığınızdan emin olmak yerine, geleneksel olan şeyleri de satın almayı düşünmelisiniz.

Odanızı modern mobilyalarla döşemek sadece rahatlamanıza ve arkadaşlarınız ve ailenizle güzel vakit geçirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda seçiminizi, kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtacaktır. Rahat ve sıcacık bir oda çok önemli çünkü akşamlarınızı geçirmek için rahat olmayan güzel görünümlü bir oturma odasına sahip olmanın ne faydası var?

Mobilyalarınız da zevkinize ve gereksinimlerinize göre özelleştirilebilir.

Aşağıdakiler gibi çok çeşitli malzemeler mevcuttur; deri, polyester, süet ve mikro elyaf. Deri, polyester ve diğer malzemelere kıyasla çok pahalı olabileceğinden, malzeme seçimi de bütçenize bağlıdır. Deri koltuk, mobilyalarınıza sadece güzel bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda rahat, dayanıklı, solmaz ve yıkanabilir. Çağdaş mobilyalar deri, mobilyalarınız için en iyi malzemedir çünkü sertleşmek yerine zaman geçtikçe yumuşar, sadece bu değil. Evinizde çocuklarınız varsa, o zaman deri ilk tercihiniz olmalıdır çünkü mobilyalarınızı temizlemek kolaylaşır. çocuklar onu kirletiyor. Sadece malzeme değil, renk kısıtlaması olmadığı için mobilyalarınızı en sevdiğiniz renge göre yapabilirsiniz.

Odanızın kompakt görünmesini sağlayacağı ve mobilya çok sık değiştirilebilecek bir şey olmadığı için hacimli parçaları kullanmaktan kaçının, bu nedenle uzun ömürlü ve aynı zamanda zamanla sinirlerinizi bozmayan mobilyalar seçmelisiniz.

Oturma Odanız İçin Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odanız için bir halı satın almak kolay bir iş değildir. Bir bütçe belirlemeniz, halının rengine karar vermeniz (oturma odası dekoruna mı yoksa perde ve mobilyaya zıt mı olduğuna) karar vermeli, duvardan duvara halı isteyip istemediğinizi anlamalı ve sonunda nereden satın alacağınıza karar vermelisiniz. halıdan.

Odanız için doğru halıyı seçmek zor bir görev olabilir. Ailenizin estetik anlayışını göz önünde bulundurmanız ve seçtiğiniz halının insanlarla, eğer varsa mobilya ve evcil hayvanlarla başa çıkabilecek kadar dayanıklı olduğundan emin olmanız gerekir. Oturma odası, sizin ve ailenizin çoğu zaman geçirdiği yer olduğu için, odada yemek yeme, içme ve çalışma eğilimi vardır, bu da halının diğer yerlerden daha fazla yiyecek ve içecek dökülmesine neden olur.

Oturma odanızın halısını seçerken her zaman ışık ve alan özelliklerini göz önünde bulundurun. Odanız küçükse, açık renkli bir halı seçtiğinizden emin olun, böylece odaya daha büyük bir görünüm kazandırın. Ayrıca, oturma odası çok fazla güneş ışığı almıyorsa, açık renkli bir halı seçmek ona daha serin ve daha sakin bir his verecektir. Daha serin iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız koyu renkli bir halı seçmek odanızın sıcak ve rahat görünmesini sağlayacaktır.

Genel bir kural

Daha açık renklerin odayı daha büyük hissettirmesi ve ışığı yansıtmasıdır. Öte yandan, daha koyu bir halı rengi, odayı küçük gösterir ve ışığı emer. Soğuk renklerden oluşan bir halıya sahip olmak istiyorsanız yeşil ve mavinin tonlarını tercih edebilirsiniz çünkü bu renkler sakin ve ince bir his uyandırır. Benzer şekilde kırmızılar, turuncu tonlar ve sarılar gibi sıcak renkler kullanırsanız oturma odanıza daha yaratıcı bir his verecektir. Hangi rengi seçeceğinizden emin değilseniz ya da denemekten korkuyorsanız, bej ve gri gibi nötr renkler tercih edebilirsiniz.

Bir halıyı sırf rengini veya dokusunu beğendiğiniz için satın almayın. Bir halının odanızın dekorunu tamamlaması gerekir. Oturma odasında bulunan perdelerle veya mobilyaların yüzeyiyle ya eşleşmeli ya da zıt olmalıdır. Bir halı, ne kadar iyi ve pahalı olursa olsun, oturma odasında bulunan diğer mobilyaların ve dekoratif öğelerin renkleri göz önünde bulundurulmadan kurulduğunda tam bir uyumsuz görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı