FENG SHUİ TARZI

Elegent Oturma Odası Mobilyası

Elegent oturma odası, her evin odak noktasıdır ve mükemmel tasarlanmışsa şıklığını diğer tüm odalara yansıtır. Zamanımızın çoğunu TV ve müzik gibi eğlence açısından geçirdiğimiz oda burası. Bu oda, misafirlerimizle sohbet edip ağırladığımız ziyaretçi alanıdır. Bu nedenle oturma odası mobilyalarını yaşam alanını tamamlayacak ve diğer odalara göre çok ilgi çekecek şekilde planlamanız gerekir. Bu tarz mobilyalar evinize o eşsiz dokunuşu verecektir.

Kanepe, sandalye, sehpa, tabure, dolap vb. Evinizin yaşam alanı tasarımına uyum sağlayacak seçebileceğiniz pek çok mobilya çeşidi bulunmaktadır.

Sandalyeler

Kanepe yerine sandalye kullanırsanız, bu tarz oturma odası mobilyaları odayı kanepelerden daha az yer kapladığından daha ferah hale getirdiğinden, oda daha canlı bir yer haline gelir.

Kanepeler

Kanepe, odasını rahat bir eğlence alanına dönüştürmek isteyen kişiler için tasarlanmış bir mobilya türüdür. Gerçekten de kanepeler, kişiye en üst düzeyde rahatlama ve aynı zamanda mükemmel bir keyif veren TV, müzik veya surround sistemlerin keyfini çıkarmak için mükemmel mobilyalardır. Bu nedenle, odanızı konforun keyfini çıkaracak şekilde dönüştürmek isteyen biriyseniz, oturma odası mobilyalarınız söz konusu olduğunda kanepe en iyi seçim olabilir.

Kahve masası

Çoğu oturma odası, oturma odası mobilyalarının bir parçası olarak bir sehpa ihtiyacını bulamayacak çünkü çoğumuz bunu önemli görmüyoruz, ancak sehpalar oturma odasına kendi kişisel dokunuşlarını katıyor, çünkü mekanı görünecek şekilde yaratıyor daha zarif.

Dolayısıyla, ne zaman mobilya satın almayı düşünürseniz, sadece fiyata değil, aynı zamanda yaşam alanına nasıl sığacağına dair esnekliğe de dikkat etmelisiniz. Bu, özellikle sınırlı alana sahip bir oda için büyük bir kanepe ve sehpa seçerseniz önemlidir , çünkü bu alan sorunlarına neden olur. Mobilyanın evinizdeki yaşam alanı ile esnekliğine birinci derecede önem verilmelidir ki kararlarınız size hayal ettiğiniz yaşam alanınızın konforunu ve estetiğini verecektir.

2010-2011 İçin Oturma Odası Tadilat ve Mobilya Trendleri

Mutfağın yanında, oturma odası çoğu evde en önemli odadır. Hem özel hem de halka açık bir odadır. Sadece kendi aile üyelerinizle paylaştığınızda özeldir ve oturma odası genellikle davet edildikleri yer olduğu için evinizi ziyaret eden misafirleriniz olduğunda halka açık hale gelir.

Giriş kapısının ayırıcı bir koridor yerine doğrudan oturma odasına açıldığı birçok ev var. Bu nedenle, konuklarınızın eviniz hakkında iyi bir ilk izlenime sahip olmasını istiyorsanız, bu odanın gerçekten o bölüme bakması gerekiyor. Bir düşünün, burası size geldiklerinde görecekleri ilk yer ve eviniz hakkında olumsuz bir izlenim edinmelerini istemiyorsunuz.

Bu alanı geliştirmenin en iyi yollarından biri, onu birkaç farklı alana bölmektir. Bu nedenle, ev tadilatı yaparken, birkaç oda bölmesi yapıp yapamayacağınızı görmeye çalışın. Örneğin, gerçek bir ev odası, bir çalışma odası, bir aile odası veya bir çalışma odası ve hatta ayrı bir oyun odasına sahip olabilirsiniz. Çoğu zaman tek yapmanız gereken, odayı çok daha büyük hale getirmek için bir bağlantı duvarı açmaktır. Bu yeniden modelleme adımı, yaşam alanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Odanın doğrudan mutfağa bağlı olduğu evler de var.

Bu, birçok ev sahibinin tercih ettiği çok modern bir açık tarz ev dekorudur. İki odayı gerçekten bölmek istiyorsanız, kolayca bir mutfak adası veya iki odayı ayıran bir bar ekleyebilirsiniz. Elbette, burada yaptığınız herhangi bir yemek pişirmenin yemeklerin kokularını oturma odanıza taşıyacağını göz önünde bulundurmalısınız, çünkü yerleri ayrı tutmak için fiziksel bir kapı yoktur.

Yeriniz için çok önemli bir yeniden şekillendirme ipucu, diğer odalara giden geçişin tam olarak kesilmesinden kaçınmaktır. Evinizin güzel görünümünü ciddi şekilde etkileyeceğinden, yürüyüş yollarının doğrudan bu alanın ortasından geçmesini engellemeye çalışın.

Son olarak, uygun oturma odası mobilyasını seçmek burada büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu yerle canlandırmak istediğiniz yaşam tarzını düşünün. Bu, gerçekte hangi mobilyalara gideceğinizi büyük ölçüde etkileyecektir. En az bir kanepeye, bir ev sinema merkezine, bir masa ve sandalyelere ve bir TV’ye ihtiyacınız olacak. Arkadaşlarınızla o öğleden sonra sohbetleriniz için bir sehpa da ekleyebilir ve odada fazladan yeriniz varsa bir aşk koltuğu olabilir veya bu arada yeri birkaç farklı ‘mini odaya’ ayırmışsanız.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı