FENG SHUİ TARZI

Feng Shui Oturma Odaları – Mutlu Bir Evin Sırları

Feng Shui hakkında ne biliyorsunuz? Oturma odanız muhtemelen evinizde en çok kullanılan odadır. Genellikle ailenin dinlenmek ve birbirlerinin yanında eğlenmek, belki televizyon izlemek ve misafirler ziyarete geldiğinde sosyalleşmek için bir araya geldikleri odadır. Çoğu insan için, diğer her şey oturma odalarının ortak alanı etrafında toplanır. Bu nedenle, canlı feng shui oturma odası yang enerjisini güçlendirmek. Uyum ve huzur yaratmak için bu odanın aydınlık ve neşeli bir ambiyansla davetkar ve misafirperver olması önemlidir. Öyleyse oturma odanızı Feng Shui ile canlandırmaya başlayalım.

Dağınıklığı Kaldırın

Çoğu insan bu odayı kullandığı için, belki de bitmemiş projelerden, dergilerden ve gazetelerden, hatta belki de geride kalan bardak, fincan tabağı ve kül tablalarından çok fazla dağınıklığı çekebilir. Oturma odanızda gereksiz ve kullanılmamış eşyalar bulunmadığından emin olun. Ayrıca dekor ve mobilyalarla aşırı dağınıklıktan da bıkmış olmalısınız. Anlaşılır bir şekilde, bu odada ailenizin kişisel dokunuşunu veya kimliğini yaratmak istersiniz. Ancak çok fazla şey dağınıklığı aşabilir ve pozitif chi akışını engelleyebilir. İyi bir feng shui oturma odasında, mobilyaların yerleştirilmesi, oda içindeki insanların ve chi’nin serbestçe hareket etmesine izin vermelidir.

Kanepe çok iyi

İyi bir feng shui oturma odası sıcaktır ve bol miktarda doğal ışık ve temiz hava ile çekicidir. Odada çift sayıda sandalye bulunmalı ve tüm mobilyalar odanın girişlerini tam olarak görebilecek şekilde konumlandırılmalıdır. Kanepenizin arkası bir kapıya veya pencereye bakıyorsa, destek eksikliği hissini gidermek için arkasına bir masa veya perde yerleştirebilirsiniz. Kanepenin sırtı duvara yaslanması en iyisidir.

Yuvarlak Masa

Yuvarlak veya oval sehpalar, köşeleri ile ‘zehirli oklar’ oluşturabildikleri için dikdörtgen veya kare olanlardan daha iyidir. Sehpanızı bir kapta çiçekleri veya taze meyveleri sergilemek için bir yer olarak kullanmak daha fazla taze enerji getirecek ve daha sonra gereksiz dağınıklığa yer bırakmayacaktır. Bununla birlikte, çiçeklerin veya meyvelerin her zaman taze olduğundan emin olun, çünkü kurutulmuş çiçekler ve çürük meyve bu odada negatif enerjinin durmasına neden olur.

Çerçeve Duvarı

Feng shui’de oturma odası alanı, ister masada, ister rafta veya duvarda olsun, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı çerçevelerde sergilemek için idealdir. Tekil resimler yalnızlık veya izolasyon hissi yaratabileceğinden, resimlerinizi gruplar veya çiftler halinde asmak veya sergilemek daha da iyidir. Aynı nedenden dolayı, en iyisi süs eşyaları veya kitapları raflarda veya kitaplıklarda grup halinde sergilemek, ancak bunları her zaman düzenli ve düzenli tuttuğunuzdan emin olun.

Kutuyu Kutu

Yukarıda belirtildiği gibi, insanlar genellikle oturma odalarında televizyon izlemeyi severler ve bu genellikle dinlenmek için geldiğiniz oda olduğu için neden olmasınlar. Bununla birlikte, feng shui’de bir televizyon sadece aile etkileşimi için ters etki yapmakla kalmaz ve genellikle hipnotik olarak dikkat dağıtıcıdır açıkken odadaki herkes için değil, aynı zamanda kapalı olduklarında bile bir elektromanyetik radyasyon kaynağıdır. Bu odada bir televizyonunuz olması gerekiyorsa ve pozitif bir feng shui oturma odası oluşturmak istiyorsanız, bunu her zaman bir VCR, DVD oynatıcı ve stereo gibi diğer elektromanyetik cihazlarla birlikte, bir dolapta veya kapılı tv dolabında bulundurabilirsiniz. ve yalnızca gerektiğinde açıklayın. Bu aynı zamanda içerdiği kablolarla odayı daha temiz tutar.

Bir feng shui oturma odasına sahip olmak, yalnızca evinizdeki ve hayatınızdaki bu uyum ve pozitif enerji dengesi için daha iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda odanızın ziyaretçiler geldiğinde her zaman temiz ve düzenli olmasını sağlar. Gerçekten çok mantıklı! Öyleyse neden bu karmaşayı temizlemiyorsunuz, depolama alanlarınızı karıştırın, bu elektrikli aletleri saklayın, en sevdiğiniz fotoğrafları ve taze çiçekleri sergileyin ve arkanıza yaslanın, gülümseyin ve rahatlayın.

Yakında yazışırız,

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı