FENG SHUİ TARZI

Keyifli Oturma Odaları Birini Ve Her Şeyi Etkiliyor

Keyifli oturma odaları adından da anlaşılacağı gibi, oturma odası kolayca evlerimizdeki en önemli odalardan biridir. Bodrum, mutfak veya banyoların aksine, yeni bir evi dekore etmek söz konusu olduğunda, dinlenme odası genellikle ilk düşüncemizdir. Aynı zamanda, dinlenme odaları evinizdeki en çok yönlü alanlardan biri olmalıdır. Dekoru doğru bir şekilde elde etmeyi biraz zorlaştıran bir dizi farklı rol üstlenirler. Bazıları için kabul odası, öncelikle konukları eğlendirmek için ayrılmış daha resmi bir alandır; diğerleri için çok rahat bir alan. Uzun bir günün ardından dinlenmek ve rahatlamak için geri teptiğimiz yer ya da uzun bir hafta sonu boyunca saatlerce televizyon seyretmek ve kitap okumak gibi boş zaman etkinliklerinin tadını çıkarmak için uğraştığımız yerdir. Bu günlerde ortaya çıkan oturma odası tasarım fikirleri, insanların gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak,

Tipik olarak çizim odalarında bol miktarda oturma yeri bulunur.

Genellikle en az bir kanepe ve birkaç sandalye vardır. Elbette bir odayı çalıştırmak için sandalyelerden fazlası gerekir. Oturma odası için eksiksiz bir tasarım fikri, mekana uyumlu ve şık bir görünüm kazandırmak için hep birlikte uyum içinde çalışan masalar, kitap rafları ve diğer mobilya parçaları gerektirir. Pek çok öğe çizim odasına gitme eğilimindedir, bu nedenle hepsini dengeli ve orantılı bir şekilde düzenlemek önemlidir. Odanın mobilyaları düzenlendikten sonra aksesuarları dengeli bir şekilde yerleştirme ihtiyacı başlar. Sahip olduğumuz alandan en iyi şekilde yararlanmak, ev sahipleri arasında ortak bir amaçtır ve ne tür bir alanda yaşarlarsa yaşasınlar, muhtemelen bir misafir odası olacaktır.

Salon dekoruyla cesur bir açıklama yapmanın bir yolu, tüm odayı modernize etmektir. Bu bakış, tüm karmaşayı ortadan kaldırmakla başlar. Modern bir resepsiyon odası olabildiğince açık ve geniş olmalıdır. Orada bazı şeylerin depolanması gerekiyorsa, kapatan veya başka bir işleve hizmet eden depolama birimleri bulmaya çalışın. Modern oturma odası tasarım fikirleri parlak ve iyi aydınlatılmış. Odanın mevcut aydınlatması biraz loşsa, bazı lambaların eklenmesi büyük bir etki yaratabilir. Modern mobilyalar, sağlam, cesur renkleri ve zarif, ancak sade tasarımı ile karakterizedir. Ne kadar cesursa, kural o kadar iyidir, özellikle de beyaz duvarlarınız veya beyaz halınız varsa. Yine de stil için rahatlıktan ödün vermeyin. İyi görünmekten daha iyi hissetmek daha iyidir.

Modern oturma odası tasarım fikirleri parlak ve iyi aydınlatılmış

Odanın mevcut aydınlatması biraz loşsa, bazı lambaların eklenmesi büyük bir etki yaratabilir. Modern mobilyalar, sağlam, cesur renkleri ve zarif, ancak sade tasarımı ile karakterizedir. Ne kadar cesursa, kural o kadar iyidir, özellikle de beyaz duvarlarınız veya beyaz halınız varsa. Yine de stil için rahatlıktan ödün vermeyin. İyi görünmekten daha iyi hissetmek daha iyidir. Modern oturma odası tasarım fikirleri parlak ve iyi aydınlatılmış. Odanın mevcut aydınlatması biraz loşsa, bazı lambaların eklenmesi büyük bir etki yaratabilir. Modern mobilyalar, sağlam, cesur renkleri ve zarif, ancak sade tasarımı ile karakterizedir. Ne kadar cesursa, kural o kadar iyidir, özellikle de beyaz duvarlarınız veya beyaz halınız varsa. Yine de stil için rahatlıktan ödün vermeyin. İyi görünmekten daha iyi hissetmek daha iyidir.

Tarzınız ister modern, klasik, country veya başka bir şey olsun, oturma odaları için tasarım fikirleri asla kontrolden çıkmamalıdır. Çevrimiçi web siteleri artık en iyi hizmetleri, fırsatları ve teklifleri ile mükemmel salon tasarımlarını bulmaya yardımcı oluyor, nihai ve büyüleyici tasarımlarıyla daha çekici hale getiriyor. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın, çünkü rüya oturma odası sadece bir tık uzağınızda.

Oturma Odası Mobilyaları: Temel ve Dekoratif Bileşenler

Misafirleriniz, evinizin giriş / giriş alanının ‘güvenlik’ durma noktasını temizledikten sonra, onları daha kişisel bir sizle tanıştırma zamanı. Onları aileniz ve arkadaşlarınızın her zaman buluştuğu tek alan olan ‘Oturma Odanıza’ davet edin!

Sanırım isim bu odaya, içinde geçirmeyi planladığımız süre nedeniyle verildi! Ne kadar uzun bir düzen; tüm ailenin içinde yaşayabileceği ve misafirlerin de kendilerini rahat hissedebilecekleri bir oda, tek kişilik bir oda yaratmak.

Haydi Yapalım şunu!

İlk olarak, duvar alanınızı ölçün ve pencere yerleşimini not edin. Yaz; kapılar ve pencereler ve bunların birbirine yakınlığı dahil olmak üzere odanın bir düzenini çizin!

Bir odanın bu şaheserinde hangi mobilyaların yer alacağına karar vermeden önce, bir düşünün! Ailenizde nasıl kullanılacağı, nelerin hayati ve tartışılmaz olduğu ve alan ya da tasarım için bir tutam varsa nelerin gidebileceği hakkında bir not alın.

Ardından, bu alanda elde etmek istediğiniz tonu ve havayı ayarlamak için bir renk belirleyin. Her rengin tonları ve tonları olduğunu unutmayın; size, ailenize ve planınıza en uygun olanı bulun. Renginizi seçmeden önce bu odanın nasıl hissetmesini istediğinizi belirlemeniz yeterli.

Odak noktanızı bulun; daha sonra mobilyalarınızı, trafik odanın içinde serbestçe hareket ederken, mekanın rahat bir şekilde yaşanmasına imkan verecek şekilde düzenlemeye başlayın. Bu tipik olarak bir şömine, harika bir manzara veya odanın TV gibi en çok kullanılan öğeleri tutacak bir alanıdır.

‘Kurabiye kalıbı’ tarzı bir eviniz varsa, kişiselleştirilmiş, sıcak ve davetkar bir odak noktası oluşturmak için elektrikli bir şömine eklemeyi düşünün (yerel ev geliştirme mağazalarınızda ucuza bulunur). Oturma, odak noktanız etrafında gruplanmalıdır; aynı zamanda odadaki insanlar arasındaki konuşmaları teşvik edecek şekilde düzenlenmelidir.

Dekorunuza uyan yedek fanlar ve aydınlatma için fanları ve avizeleri değiştirin.

Oda tamamlandığında, tasarım seçimlerinizi tamamlamak için masalara aydınlatma ekleyebilirsiniz. Unutmayın, başladığınızda göründüğü kadar az önemli, amacınız aileniz ve tasarım tarzınız için uygun fiyata çalışmasını sağlamaktır.

Odada tutmak istediğiniz parçaları ölçün. Bir ressam kaseti rulosunu bulabilirseniz, mobilya parçalarını ölçebilir ve bunları bantla yerleştirerek yer alanının ve trafik düzeninin fikirlerinize tam olarak nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz. Bu, işe yaramayacak planlar için iş gücünden tasarruf sağlar! Bir dizi ‘hareketli bardak altlığına’ yatırım yapın. Bunlar Dollar Mağazalarında, indirimli mağazalarda ve tüm ev tadilat mağazalarında mevcuttur. Oda düzenlemenin en zor kısmı bu bardak altlıkları ile bir esinti olacak.

Alanınız yeterince genişse, iki odak noktası belirleyin; mekanda iki ilgi noktasını birleştirmek onu daha davetkar hale getirecektir. Bu, birincil odak noktasına ve genellikle okumak için sessiz bir zaman alanı, bir masa veya odada oluşturmak istediğiniz başka bir özel alan içeren ikincil bir ilgi noktası sağlar. Bu alan, odadaki etkinlik merkezine en uzak mesafede olmalıdır.

Odak noktanız olarak bir TV seti kullanıyorsanız, onu bir duvar ünitesi gibi çekici bir ortama, bir medya dolabının üstüne asmaya veya başka bir konuşma parçası sağlarken kullanılmadığında kapatılabilen asılı bir medya dolabına yerleştirin. dekorunuzu geliştirmek için. Başka bir deyişle, odanızın odak noktasının değerli konumunu kazanmasını sağlayın. Sanat eserlerinizin en büyüğü, en büyük mobilya parçalarıyla birlikte yerleştirilmelidir; özel olduğumu söyleyen bir şey! Mükemmel parçayı görmüyorsanız, ikinci el dükkanlara, bahçe ve garaj satışlarına ve Bit Pazarlarına gidin. Ne yapacağını biliyorsun!

Aşırı büyük mobilya parçalarından kaçının

Amacınız, mekanı mobilyalarınıza ve tasarım fikirlerine iltifat etmek ve mobilyalarınızı mekanda konforlu hale getirmek.

Kanepenizi, odadaki insanların odak noktasının keyfini çıkarmasına da olanak tanıyan en geniş boş alanın açık olduğu alana yerleştirin. Kanepeler, sandalyeler ve aşk koltukları ile sehpa arasında en az iki ayak bırakın. Daha azı rahatsızlık verir, kalabalık hisseder ve diz yaralanmalarına ve evinizde acı verici bir deneyime neden olur.

Eşleşen kanepe, aşk koltuğu, sandalye ayarlarından kaçının. Kanepeyi birincil parçanız olarak seçin ve ardından tüm parçaların sergilenmesine izin veren farklı renkler veya desenlerle tamamlayın. Gruplandırmaya zıt bir parça eklenerek eşleşen bir sandalye veya hatta eşleşen bir aşk koltuğu aşılabilir. İkincil renk seçeneklerinizi mekana getiren ücretsiz kırlentler ekleyin.

Bir kanepe masası eklemeyi düşünün (ailenizin kullandığı depolama, oyun vb. İçin değerli alan katacak kılık değiştirmiş bir büfe olsa bile. Kanepenin veya aşk koltuğunun arkasına yerleştirildiğinde duvar alanını boşaltır, odun ekler tonlar ve aydınlatma veya mum ve teşhir alanı eklemek için bir yer. Eski bir büfenin bacaklarını kesin ve üstüne bir yastık ekleyerek özel bir oturma alanı oluşturun!

Kanepenizi pencerenin önüne duvara dayama fikrini reddedin.

Öyleyse bana yardım edin, bu bakış ‘Avam Kamarası’nın temeli. Bu orijinal bir fikir değil!

Parçaları gruplamanıza çekin; muhteşem duvar asma ve aksesuarları için duvarları terk edin. Bir konuşma alanı elde etmek için sandalyeleri içeri çekmekten ve açı yapmaktan korkmayın. Odada başkalarıyla sohbet etmek için boynunuzu bükmek zorunda kalmak rahatsız edici ve çekici değildir.

Parçaları yerleştirin ve oturun, ‘alaycı’ bir konuşma yapın ve doğru gruplamayı seçmeden önce alanda yavaşça ‘yaşayın’. Rahat bir oturma düzeni elde ederseniz, hesaba katılması gereken bir güç olacaksınız!

İnsanlar evinizde geçirdikleri zamandan keyif alacaklar ve bunun neden bu kadar iyi bir deneyim olduğunu tam olarak bilmeden ayrılacaklar. Buna ‘rahat’ denir.

Şahsen, masa olmayan yerlerde rahatsız oluyorum; sehpa yok, sehpa yok, hiçbir şey yok! Hemen otur, kahveni tut ve sertleştir!

Bu zihniyeti anlamıyorum; insanlara mekanı hızlıca terk etmeleri için ilham veriyor.

Geri kalan mobilyalarınızı dikkatlice inceleyin. Alanı aşırı yükseklik veya çevresi ile boğmadıklarından emin olun. Ana oturma alanının dışındaki her parça bir aksesuardır. Saymalarını sağlayın!

Resimlerinizi ve duvar süslemelerinizi göz hizasına asın. Bu, resmin merkezini 5 ‘ve 5’6 arasında bir yere yerleştirir, “Sıcak ve davetkar bir alan yaratmak için” Resimlerin merkezi 60 ° olacak şekilde resimleri asmak “en çok tercih edilen şeydir. En büyük duvar askınızı yerleştirmek için odanın sizin için parlamasını sağlayacak bir yer bulun. Arkadaşlarınızın evlerinin etrafına bakarsanız, birinin tavandan duvardan bir buçuk metre aşağıda ölçtüğünü ve her şeyi astığını keşfedebilirsiniz. Bir odayı bu tür yüksekliklerle dengelemek imkansızdır. Göz Seviyesi, her zaman!

Oturma düzeni gibi bir alanı görsel olarak birbirine bağlamak istiyorsanız, konuşma düzeninden iki fit daha geniş bir halı bulun ve altındaki halının ortasına ortalayın.

Duvara mükemmel görünen bir kanepeniz varsa, kanepenin boyutunu odayla dengeleyen bir şey arayın. Göründüğü kadar olası olmasa da, büyük boyutlu tek bir parça, dikkatleri sadece değerli koltuğunuza değil, aynı zamanda odak noktası haline geldiği için tüm odaya çekecektir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı