Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

living-room

Küçük oturma odası dekorasyon fikirlerini kullanmak, kendinizi rahat hissetmek veya mekanınızda sıkışık hissetmek arasındaki tüm farkı oluşturabilir.

Rahatladığınız, televizyon seyrettiğiniz, okuduğunuz ve eğlendirdiğiniz tek bir odanız olduğunda, alanı en üst düzeye çıkarmak ve tüm bu hedefleri gerçekleştirmek için dekore etmek oldukça zor olabilir.

Senin için harika haberler var. Bu dekorasyon çözümlerini kullandığınızda, işlevsel ve şık bir oda oluşturmak için çok fazla alana ihtiyacınız olmayacak. İşin püf noktası, gözleri kandıran tasarım tekniklerini kullanarak küçük odanızı büyütmektir.

Mobilya Düzenlemesi

Alana uyacak şekilde tasarlanmış çok amaçlı mobilyalar, sınırlı kare görüntüyü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Yataklı kanepe seksiyonelleri, küçük oturma odanız bir stüdyo dairedeyken, bir kanepe ve bir yataktan daha pratiktir. Gündüz şık bir yaşam alanına ve geceleri rahat bir yatak odasına sahip oluyorsunuz … Hepsi tek bir odada.

İnce ayaklar ve kolsuz bölümler ve sandalyeler üzerinde yükseltilmiş mobilyalar, alanınızın daha açık ve havadar hissetmesine yardımcı olur.

 Renk Fikirleri

Odanızı duvar rengine benzer bir renkte mobilyalarla donatmak mekanı daha büyük hissettirir. Renkli ve dokulu aksesuarlar eklemek bir genişlik duygusu yaratır.

Odaları benzer malzemelerle görsel olarak birbirine bağlayarak bitişik bir odadan alan ödünç alın. Tek bir döşeme malzemesi veya duvar rengi kullanmak, odadan odaya akış yaratır ve oturma odanızı daha ferah hissettirir.

 Aydınlatma Fikirleri

Küçük odanızı daha geniş hissettirmek için ışığı yaratıcı bir şekilde kullanın.

Gözü oturma odasının dışına çekmek için pencerelere renkli perdeler asın veya diğer odalara duvar kesikleri oluşturun.

Daha fazla alan yanılsaması vermek için ışığı yansıtan aynalar, cam ve metaller gibi malzemeler ekleyin.

Tavanı gökyüzünü andıran çok açık bir mavi tonuna boyayarak odanın daha uzun görünmesini sağlayın veya tavanı yükseklik izlenimi vermek için parlak boya ile boyayın.

Derinlik hissi yaratmak için bir tavan penceresi ekleyin veya çok fazla yer kaplamadan odaya daha fazla ışık getirmek için gömme aydınlatma kurun.

 Dekorasyon

Dikey alan kullanarak zemin alanını ve masa üstlerini boşaltın. Duvarları, dekoratif ve işlevsel ev dekor nesnelerini saklayabileceğiniz raflar ve kitaplıklar ile sıralayın.

Portatif mobilyaları dolaplara koyun ve misafirler için daha fazla oturma gerektiğinde dışarı çıkarın. Sandalyeleri dekorasyon tarzınızı tamamlayan dekoratif kılıflarla süsleyin.

Sırf sınırlı alanınız olabileceği için, sınırlı bir stiliniz olması gerektiği anlamına gelmez. Alanı daha büyük hissettirmek için mobilya, aydınlatma, renk ve ev aksesuarlarıyla dekorasyon için bu tasarımcı tekniklerinden birkaçını deneyin. Bu küçük oturma odası dekorasyon fikirlerini kullanmak odanızda büyük bir etki yaratacaktır.

Oturma Odası Tasarımınızı İyileştirmek İçin İpuçları

Tipik evde 3 oda, 2 banyo, bir mutfak ve en önemlisi bir oturma odası vardır. Oturma odası tasarımınızı geliştirmek için ne gerektiğini biliyor musunuz? Evinizdeki tüm odalar varken, kimsenin istemediği tek şey, her odanın bir oda ile diğer oda arasındaki farkı anlayamayacakları bir noktaya kadar tamamen aynı görünmesidir.

Oturma odası tasarımını iyileştirmek için herkesin yapması gereken ilk şey, yaşam alanında neye ihtiyaç duyduğunu ve amacının ne olduğunu belirlemektir. Çoğumuz için tek amaç oturmak, dinlenmek ve bir araya gelmek. Oturma odanızın amacı nedir? Pek çok farklı oda, pek çok farklı amaç ve bir oda tasarlamanın pek çok farklı yolu ile muhtemelen biraz bunalmışsınızdır, ama olmamalısınız.

Oturma odası tasarımını iyileştirmek için ipuçları

Daha küçük mobilyalar – Daha küçük mobilyalar kullanmanız gerektiğinin nedeni (ve küçük bir kanepeyi kastetmiyorum), ana odağın konfor ve tasarım üzerinde olmasını istemenizdir. Daha küçük mobilyalar kullanmak insanları rahatlatmaya ve odanın daha davetkar görünmesine gerçekten yardımcı olur çünkü bir odada temiz ve ferah olması gereken çok büyük eşyalara sahip olmayacaksınız.

Daha az dağınıklık – Anlamanız gereken bir diğer şey de bir odanın dağınık olmaması gerektiğidir. Bir yaşam alanı, tüm dağınıklıktan arınmış olmalı ve ihtiyaç duyulursa aslında daha fazla şey eklemek için alana sahip olmalıdır. Yaşam alanınızda oturan her bir kişiye bir içki koyacak kadar yeriniz yoksa odanızın çok dağınık olduğunu her zaman unutmayın.

Temiz duvarlar

Duvarlarınızı net tutmanızın nedeni, resimleri bir taraftan diğerine yerleştirmenin odayı daha küçük göstermesi ve dağınık görünmesine neden olmasıdır. Evin herhangi bir odasında 5’ten fazla fotoğraf olması iyi değil.

Oturma odası tasarımı çoğu insanın göz önünde bulundurduğu bir şey olmadığından, her geçen gün daha fazla insanın ev tasarım ihtiyaçları için profesyonel tasarımcılara yönelmesi şaşırtıcı değil. Sırf evinizin çarpıcı olmayan bir dergiden çıkmış gibi görünmediğini düşünmeyin, her evin kendi iniş ve çıkışları vardır ve bu size kalmış. Konuklarınızın içki koyacak bir yeri yoksa, o zaman ya çok dağınıksınızdır, başka bir küçük sehpa almanız gerekir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like