Oturma Odanızı Yeniden Dekore Etmek İçin Kolay İpuçları

living-room

Oturma odanızı yeniden dekore etmek için kolay yollar sunacağım. Evinizin dekorasyonunu yenilerken ya da gerçekten tamamen yeniden dekore ederken, mobilyalarınıza iyi ve yakından bakmak isteyebilirsiniz. 21. yüzyılın tüm özelliklerini taşıyan modern bir oturma odası oluşturmak istiyorsanız, o zaman bazı değerli oturma odası mobilyalarına veda etmeniz gerekebilir.

İpucu 1: Mobilyalarınızı açın Bu mobilyalardan kurtulup evinizin etrafına yaymanız gerekmiyor ve ardından oturma odanızın modern görünmesi için konsantre olma fırsatınız olacak.

2. İpucu:TV sehpanızın etrafını dekore edin

Modern bir görünüm her zaman uzay çağı görünümü değildir. Bu yüzden lütfen gözünüzü korkutmayın, ancak oturma odanızda modern bir görünüm yaratmayı düşünüyorsanız, bunu harika bir satın aldıktan sonra da yapmanız mümkündür. televizyona bakmak. Bu durumda yapılacak ilk şey, TV sehpanızı nereye yerleştireceğinize ve ne tür bir standa sahip olacağınıza karar vermektir. Eski günlerde, herhangi bir oturma odasının en önemli parçası, bir odak noktası ve aynı zamanda odadaki herhangi bir ısı kaynağının da merkeziydi.

Neyse ki bugün modern bir oturma odasında, odanın en önemli parçası veya ısı kaynağı olarak bir şömineye güvenmek zorunda değiliz. Bunun nedeni, neredeyse hepimizin TV’nin etrafında toplanıp iyi bir konumda olmak istememizdir. dikkat et ve tabii ki merkezi ısıtma yüzünden ısınıyoruz. Böylece, TV standınızı nereye koyacağınıza karar verdikten sonra, diğer mobilyalar için plan yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer yeniden döşeyecekseniz, bunu oturma odanızda kullanacağınız kanepeler, sandalyeler veya aslında şezlong ve diğer mobilyaların ölçüleri ile yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

3. İpucu: Oturma odanızın basit bir planını yapın

Oturma odanızın basit bir planını bir kağıt parçası üzerine yapmak da iyi bir fikir olabilir, böylece oynamak zorunda olduğunuz alan hakkında fikir sahibi olursunuz ve sonra kesip atabilirsiniz. Oturma odanıza sığdırmak istediğiniz mobilyaları temsil eden bazı şekiller. O zaman yapmanız gereken tek şey, her şeyin nereye gidebileceğine dair bir fikriniz olana kadar alan ve şekillerle oynamak ve sonra biraz yardımla mobilyaları düzenlemeye başlamaktır. Bu planlı yaklaşım genellikle uzun vadede daha az iş anlamına gelir. Açıkça daha az çaba gerektirir çünkü mobilyaların taşınması ve düzenlenmesi ağırdır.

İpucu 4: Bölmeli bir koltuk takımı ekleyin TV’nin karşısında rahatça oturan maksimum kişi sayısını elde etmenin harika bir yolu, bölmeli koltuk takımı kullanmaktır ve bölmeli mobilyaların ek bir avantajı, genellikle bir koltuk satın alma seçeneğiyle birlikte gelmesidir. Osmanlı ya da iki. Osmanlı parçaları, bir şezlongda, bir kanepede ya da kanepelerde uzanırken rahatlarken rahatlarken ayaklarınızı koymak için harikadır.

Kellie, Artistic Gallery Home Store için heyecan verici iç mekan ipuçları ve öneriler yazar ve bloglar. Artistic Gallery Home Store, modern yaşam tarzı için ilham veren modern ev mobilyaları ve çağdaş dekoratif aynalardan oluşan bir sığınak sunar. Modern ev aksesuarları ve aksanlar dahil olmak üzere uygun fiyatlı ev mobilyalarını duvar aynalarına kadar keşfedin. son derece makul bir fiyata stil anlayışınıza uyacak bir şeyimiz var:

Oturma Odasında Renkli Halı Kullanımı

Şimdiye kadar bulunduğum en güzel oturma odalarından birinde altın meşe zeminin ortasında parlak kırmızı, büyük, dikdörtgen bir alan kilim vardı. ( Oturma Odanızı Yeniden Dekore Etmek) Kırmızı halı çarpıcı ve basitti, ancak başka türlü sıradan bir odaya enerji getirdi. Oturma odanızın zemininde renk kullanmak, oturma odanızın verdiği hissi değiştirecek.

Çoğu zaman parlak renkleri vurgu parçaları olarak kullanırız, yastıklar atarız ve hatta duvarlara sanat eserleri atarız. Bazen bir duvarı, hatta bütün bir odayı cesur ve parlak bir renge boyamaya cesaret ederiz. Ancak, çoğu zaman zemini parlak renkleri korumak için uygun bir seçenek olarak görmeyi ihmal ederiz. Parlak renkler bir odaya enerji ve hayat getirir. Parlak renkli bir alan halısı kullanmak bir oturma odasını canlandıracak ve insanların hatırlayacağı alana bir görünüm verecektir.

Oturma odanıza bir göz atın. Sıkıcı mı, mülayim? Yeni bir şeye ihtiyacı var mı? Ek bir pick-me-up’a ihtiyaç var mı? Neden parlak bir alan halısı denemiyorsunuz? Oturma odanızı anında aydınlatacak. Duvarlar beyaz ve mobilyalar belirsiz olsa bile, parlak bir alan halısı mekana enerji verecektir. En sevdiğiniz rengi seçerek başlayabilirsiniz. Mavi mi, pembe mi, kırmızı mı? Oturma odanızdaki renkleri koordine edecek mi yoksa iltifat edecek mi? Öyleyse, istediğiniz alanı dolduracak kadar parlak, kalın bir alan halısı bulun ve oturma odanıza nasıl bir dönüşüm getirdiğini görün.

Parlak zümrüt veya zengin kakao, yorgun bir odayı canlandırır.

Oval bir halı veya dikdörtgen bir halı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Peluş bir halının, alanınız için sıkı dokunmuş bir halıdan daha iyi çalıştığına karar verebilirsiniz. Doku veya boyutta seçiminiz ne olursa olsun, istediğiniz renkte beğendiğiniz bir halı bulabilmelisiniz. (Oturma Odanızı Yeniden Dekore Etmek)  Oturma odası dekorasyonunuzu renkli halının etrafına inşa edebilirsiniz. Benzer veya tamamlayıcı renklerde vurgulu süslemeler bulabilirsiniz.

Halının bütün bir dekorasyon şemasının temelini sağladığını veya belki de sevdiğiniz bir dekorasyon temasına sahip olduğunuzu ve odayı renkli bir kilimin tamamladığını görebilirsiniz. Parlak kırmızı kilimle hatırladığım odada kırmızı halının etrafına süslemeler yaptılar. Duvarlara vatansever dekor asıldı ve koyu renkli koltuklara kırmızı yastıklar oturdu. Hatta halıyla birlikte gitmek için satın aldıkları büyük boy kırmızı bir sandalye bile buldular. Parlak renkli halı, onları yapısal olarak özel olmayan, ancak dekorasyon teması nedeniyle görsel olarak muhteşem hale gelen bir odada başka cesur seçimler yapmaları için serbest bıraktı.

Bir oturma odası eklemeye veya sıfırdan dekore etmeye karar verdiğinizde, cesurca renkli bir alan halısı kullanmayı deneyin ve sizin için hangi olasılıkların açıldığını görün. Cesurca renkli bir halıyla dekore etme kararınız nedeniyle tüm alanınızın nasıl değiştiğine şaşırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like