Oturma Odası Dekoru İçin Aradığınız Görünümü Bulun

Oturma odası dekoru ihtiyacınız varsa, oturma odanıza mükemmel uyum sağlayacak düzinelerce eşya vardır. İster zarif bir görünüm isteyin, ister daha modern bir tarz isterse bir tür motifle gidiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok oturma odası dekoru var.

İster yeniden dekore ediyor olun, ister oturma odanız için yeni bir oturma odası dekoru satın alıyor olun, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok öğe var. Oturma odanızın yeni bir görünüme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, oturma odanızı en popüler yeni aksesuarlarla vurgulamayı deneyin. Yeni oturma odası mobilyaları da oturma odası dekorunu dönüştürebilir. Böylece güzel bir oturma odası yaratabilecek veya zaten güzel olan mutfağınıza güzel bir dokunuş katabileceksiniz.

Salon halısı:

Oturma odanızdaki halı, oturma odanızın genel görünümü için çok önemlidir. Halı, oturma odası dekorunuzun geri kalanını bir araya getirirken eşleştirmeye çalışacağınız belirli bir renk olabilir veya yeni oturma odası dekorunuzun geri kalanına uyacak şekilde (genellikle düz, nötr bir renk kullanılarak) yerleştirilebilir. . Mükemmel oturma odasını tasarladıktan sonra, yaptığın için mutlu olacaksın. Göze hoş gelen, kişisel tarzınızı yansıtan bir oturma odasına sahip olacaksınız.

Pencere perdeleri:

Pencere perdeleri dünyadaki tüm farkı yaratabilir. Gerçekten oturma odasının ana odak noktası olabilirler. Oturma odası dekorunuzu seçerken, lüks bir görünüm için veya sadece sade bir zarafet eklemek için en iyi pencere perdelerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Salon pencerelerinizin boyutuna ve tarzına bağlı olarak oturma odanızdaki pencere perdeleri gerçekten dikkatinizi çekebilir. Oturma odası dekorunuzun bir parçası olarak göze hoş gelen mükemmel pencere perdeleri, oturma odası dekorunuzun en etkileyici yönü olabilir. Lüksden daha rahat oturma odası dekoruna kadar, istediğiniz pencere perdeleri, oturma odası dekorunun geri kalanıyla iyi bir uyum içinde olmalıdır. Oturma odası perdelerinizi seçerken emin değilseniz, bir profesyonele danışmak isteyebilirsiniz.

Bitkiler:

Oturma odasındaki yeşil renk ve taze oksijen ve bitkilerin sağlayabileceği ambiyans, bunda ayrı bir tada sahiptir.

Asılı bitkiler, oturma odası dekorunun en popüler öğelerinden biridir. Bitkiler ve çiçekler, herhangi bir oturma odasına güzel eklemelerdir.

Asılı bitkilerin yanı sıra saksı bitkileri ve hatta küçük bitki bahçeleri harika bir oturma odası dekoru yapabilir!

Manteller:

Oturma odanızda bir şömine rafı olma ihtimaliniz var, özellikle de şömineniz varsa.

Bir şömine rafının üzerinde sergilenen bir şey olması pratikte beklenir. Bunun bir adı bile var: şömine rafı. Seçtiğiniz şömine rafına ek olarak, genellikle daha fazla şömine rafı beklenir. Bazı mantolar bu konuda oldukça kalabalıklaşıyor.

Şömineniz yoksa, oturma odanıza monte edilmesi oldukça kolaydır ve birçok farklı boyutta mevcuttur.

Kanepe ve sandalyeler:

Oturma odası dekorunun iki temel unsurundan bir diğeri ise tamamen koltuk ve sandalyelerinizdir. Göze hoş gelen ve oturma odasının genel görünümüne bağlanan ve gerçekten de genel olarak oturma odası dekorunuzun bir parçası olan koltuk ve sandalye takımlarına sahip olmak istiyorsunuz. Kanepeler ve sandalyeler oturma odanızın çok önemli bir parçasıdır ve neredeyse görünüşte olduğu kadar işlev açısından da önemlidir. Oturma odanız için işe yarayacak birçok güzel kanepe ve sandalye seti var.

Kahve masası:

Aynı temel oturma odası dekoru kavramı sehpanız için de geçerlidir, sehpa kolayca odanın odak noktası olabilir. Şu anda harika bir sehpanız yoksa, onun için her zaman güzel bir masa örtüsü bulabilirsiniz.

Aksi takdirde aradığınız görünümü elde etmek için kanepe ve sandalyelerinizi bir araya getirmenin yanı sıra sehpa, oturma odası dekorunuzun çok etkileyici bir parçası olabilir.

Raflar:

Oturma odanızda eğlence veya başka amaçlarla yaptığınız herhangi bir şey varsa, oturma odanızda sakladığınız ve kullandığınız eşyaları saklayabileceğiniz en az bir rafa ihtiyacınız olacaktır. Raflarınız da göze hoş gelmeli ve oturma odanızın dekorunun bir parçası olmalıdır.

Aksesuarlar:

Oturma odası aksesuarları bazen son dokunuşlar, bazen de keşfedeceğiniz oturma odası olmazsa olmazlarıdır ve çok güzel tasarımlara sahiptir. Bunlar mumlar, heykeller, bardak altlıkları, bitkiler, şömine rafları ve çok daha fazlası gibi öğelerdir.

Eğlence merkezleri:

Günümüzde oturma odası olmadan oturma odası görmek alışılmadık bir durum. Oturma odası dekoru eğlence ihtiyaçlarınız için setler veya ayrı parçalar halinde gelirler

Bugün piyasada bulunan oturma odası dekoru çeşitleri neredeyse sonsuz görünüyor. Ancak, alanınıza, ihtiyaçlarınıza, aradığınız görünüme, kişisel tarzınıza ve oturma odası dekoru için ne kadar para harcamanız gerektiğine göre aramanızı oldukça kolay bir şekilde daraltabilirsiniz.

Anne Clarke, bahçecilik, ebeveynlik, moda ve ev dekorasyonu ile ilgili web siteleri için çok sayıda makale yazıyor. Geçmişi öğretim ve bahçıvanlık içerir. Ev dekorasyonu ile ilgili daha fazla makalesi için lütfen Ev ve Bahçe Dekoru [http://www.homedecorworld.com] adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like