Oturma Odası Mobilyaları Ev Dekorunu Vurguluyor

Oturma odası mobilyaları fikirleri, evinizde maksimum işlevsellik, stil ve konfor için gereksinimlerinizi karşılayan bir kanepe, sandalyeler veya kanepeler seçmenize yardımcı olacaktır. 2 bölümlük bir dizinin 1. bölümü olan bu makalede üç dekorasyon fikrine bakacağız.

İşlev

Aklınızda bir plan olduğunda mobilya alışverişi daha kolay olacaktır. Genellikle odada oturan kişi sayısına, planlanan etkinliklere ve mevcut alana göre oturma yeri seçin. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan parça sayısını ve türlerini satın almaya odaklanabileceksiniz.

Oran ve Ölçek

Oturma odanız için koltuk seçerken en zorlayıcı görevlerden biri, birbirlerine ve bulundukları odaya göre doğru boyutta parçalar bulmaktır.

Oran, birbirine göre nesnelerin boyutunu ifade eder. Birbirine yerleştirilmiş iki farklı sandalye, kabaca aynı boyutta olduklarında en iyi şekilde görünür. Birbirleriyle orantılıdırlar.

Ölçek, mobilya ile yerleştirildiği alan arasındaki ilişkiyi ifade eder. Büyük bir odadaki minik bir sandalye, ölçeksiz olduğu için garip görünecektir. Sandalyeyi boşluğa yerleştirin. İyi bir pratik kural, büyük bir odaya büyük bir sandalye ve küçük bir odaya küçük bir sandalye yerleştirmektir.

Sizinle mobilya mağazasına kadar ölçüm yapmak doğru parçaları seçmenize yardımcı olacaktır. Kanepe veya sandalyelerinizin dış ve iç boyutlarını ölçün. Önce parçanın arkasının yüksekliğini, genişliğini ve derinliğini ölçün. Kanepenin önüne geçin ve koltuk minderinin yüksekliğini ve derinliğini ve kolun yüksekliğini ölçün.

Düzenleme

En büyük oturma parçanızla başlayın. Genellikle bir kanepe veya koltuktur. Bu parça, mobilya düzenlemenizin temelini oluşturacaktır.

Ardından, televizyon izlerken veya arkadaşlarınızla sohbet ederken iyi bir sırt desteği sağlayan rahat bir koltuk seçin. Kanepeye tam olarak uyan bir sandalye seçmenize gerek yok. Eşleşen oturma odası mobilya takımları modası geçmiş. Bununla birlikte, kanepe ile uyumlu olacak bir kumaş ve stil seçin.

Oturup okuyabileceğiniz veya kıvrılıp kestirebileceğiniz rahat bir şezlong, düzenlemeyi tamamlayacaktır. Odanın içinde kolayca hareket ettirilebilmesi için hafif ve taşınabilir bir sandalye seçin. Odanın nasıl kullanıldığına bağlı olarak esnek oturma seçenekleri sağlayacaktır. Sandalyeyi başkalarının yakınına hareket ettirebilir ve bir sohbete dahil olabilir veya huzur içinde dinlenebileceğiniz bir köşeye sıkıştırabilirsiniz. Ayaklarınızı dinlendirebileceğiniz veya fazladan oturmaya ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz uygun bir osmanlı ekleyin.

Mobilya parçaları arasında rahat bir mesafe bırakın.

8 ila 10 fit aralıklarla yerleştirilmiş bir grup koltuk, herkesin bağırmadan duyulmasını kolaylaştırır. 2 fit genişliğinde bir yürüyüş yolu, sandalyelere çarpmadan sandalyelerin arasından geçmenizi sağlar.

Yanlarına yerleştirilmiş masalara göre sandalyelerinizin yüksekliğini düşünün. Bir sehpa, yanındaki sandalyenin kolundan 2 inç daha yüksek veya daha alçak olduğunda iyi çalışır. Bir sehpaya, masanın yüksekliği, arkasındaki kanepenin koltuğundan daha düşük olduğunda ulaşmak daha kolaydır.

Kanepeler ve sandalyeler en iyi seçeneğiniz olmayabilir. Odanızdaki mevcut alanı düşünün. Ayrı bir oturma odası ve yatak odası olmayan bir stüdyo dairede yaşıyorsanız, çok amaçlı parçalar için alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Oturma sağlayan ve yatağa dönüştürülebilen traversler veya bölmeler, sınırlı bir alanda daha pratik olabilir.

Oturma Odası Mobilya Fikirleri Bölüm 2

odanızı bir ev dekoratörü tutmuş gibi gösteren oturma parçalarını nasıl seçeceğinizi tartışır.

Oturma odası, tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmak için mükemmel bir yerdir. İnsanların rahatladığı ve sevdikleriyle kaliteli zaman geçirdiği yerdir. Aynı zamanda misafirlerinizi ağırladığınız yerdir bu yüzden uygun bir şekilde dekore etmeniz önemlidir.

Doğru tip mobilyayı seçmek, odanızın dekorunu zenginleştirmede önemli bir husustur. Bugün, sıradan bir odayı ihtişam ve duruşla dolu bir odaya dönüştürebilecek bir dizi ürünü çevrimiçi olarak kolayca bulabilirsiniz.

Çeşitli Oturma Odası Mobilyaları

Cesur tasarımlar ve zarif mobilyalar kullanmak, odanızın dekorunu geliştirmenin bir yoludur. Odanıza sofistike bir görünüm kazandırmak için benzersiz dekoratif temalar da seçilebilir. Oda mobilyaları aynı renk veya tipte mobilyaların yer alacağı bir temaya göre seçilebilir. Görünümü tamamlamak için farklı türde aksesuarlar eklenebilir.

Çok çeşitli mobilyalar arasından seçim yapmak göz korkutucu bir görev olabilir, ancak uygun bir yerleşim düzeni ile odanızı zevkinize göre tasarlamak kolaydır. Aşağıda belirtilen bölümler, bir odanın dekorunu vurgulamaya yardımcı olan en yaygın kullanılan oturma odası mobilyalarından bazılarını açıklamaktadır.

Sandalyeler

Ahşap, metal ve camdan yapılmış farklı sandalye türleri, farklı boyut ve tasarımlarda mevcuttur. Odanızın temasına göre mobilya seçmeniz önemlidir.

Vitrin: oturma odası mobilyaları ayrıca farklı çeşitlerin vitrinlerini içerir. Vitrin birkaç raf ve cam kapıya sahiptir. Güzel koleksiyonları sergilemek ve parçaları sergilemek için tasarlanmıştır. Vitrinler farklı boyut ve tasarımlarda mevcuttur. Çeşitli renkteki ahşap vitrinler, konuklarınızın dikkatini çekecek çekici mobilya parçalarıdır.

Kahve masaları: Bir diğer önemli mobilya parçası, bir odanın merkezinde olabilecek sehpadır. Renkli camlı, buzlu camlı, kazınmış camlı ve düz camlı sehpalar birçok çevrimiçi mağazada özel fiyatlarla mevcuttur.

Koltuk takımları: Oturma odası mobilyalarının en önemli ve vazgeçilmezlerinden biri koltuk takımlarıdır. Tasarımcı koltuk takımları, deri koltuk takımları, gümüş koltuk takımları, ahşap koltuk takımları odanıza konfor ve stil katan en popüler mobilyalardan bazıları.

Zarif ve Şık Mobilya

Oturma odası mobilyaları ayrıca çeşitli tiplerde kanepeler içerir. Gümüş kanepeler, çevrimiçi olarak bulunabilen en zarif ve şık mobilya parçalarından biridir. Tasarımcı orta sehpalar aynı zamanda çizim odaları için en çok seçilen mobilyalar arasındadır. Farklı desen ve renklerde mevcut olan tasarımcı orta sehpa, çağdaş ve geleneksel tasarımların bir karışımı. Diğer mobilya türleri arasında raflar, dolaplar, tabureler, divanlar ve TV üniteleri bulunur.

Oturma odası mobilyaları ahşap (en çok kullanılan malzeme), metal, cam, bambu, kamış, alüminyum, hasır, pirinç, gümüş, deri, ferforje ve çelik gibi farklı malzemelerle de mevcuttur.

Mobilya, ışık ve rengin mükemmel birleşimi ile oturma odanızda sıcak ve güzel bir ortam yaratmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like