Oturma Odası Mobilyası ve Döşemesine Bütüncül Bir Yaklaşım

living-room

Oturma odası mobilyası seçerken çoğu insan, dekoru veya odanın genel mobilyası ne olursa olsun sevdiği mobilyayı seçecektir. Eşleşecek sandalyeleri olan hoş bir kanepe veya ruh hali onları alırken değiştirebilecekleri bir bölmeli ünite görebilirler. Bununla birlikte, çok az kişi odanın tüm görünümünü dikkate alır veya oturma odasını döşemenin bütünsel bir görünümünü alır.

Bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, Mısır veya Vahşi Batı teması gibi temalı bir odayı dikkate alın. Ev dekoru, mobilya aksesuarları ve hatta halı ya da kilimler tema akılda tutularak seçilmiştir. Oturma odası mobilyası na bütünsel bir yaklaşım benimsemenin anlamı budur.

Oturma odanızın belirli bir tarihi döneme göre döşenmesi ve dekore edilmesi gerekmez. Ancak en azından uyumlu görünmeli ve belki de renk veya dönem açısından belirli bir temayı takip etmelidir. Örneğin, Amish mobilyaları sade bir şekilde dekore edilmiş bir odada en iyi şekilde görünür. Yemyeşil perdeler, yoğun desenli halılar veya parlak boyalı duvarlar ile yerinde görünmez.

Misyon Mobilya Tarzı

Misyon mobilyalarına karar verirseniz, sesi emmek ve tüm ahşap döşeme ve düz duvarlarda alabileceğiniz bu yankılanmayı önlemek için düz veya hafif desenli halılarla ahşap döşeme iyi görünecektir. Perdeler veya perdeler, duvar kağıtları ve kilimler ses dalgalarını emer, böylece evin herhangi bir yerinde konuşan herkesi duyamazsınız.

Eşleşen tonları veya zıt ana renkleri içerebilecek bir renk temasına karar verebilirsiniz. Alternatif olarak, ahşap ve deri kombinasyonunu tercih edebilirsiniz. Ara sıra masif ahşap ve kokteyl masaları ve deri koltuklar ve sandalyeler, ister bireysel parçalar ister bölmeli olsun. Akçaağaç, meşe ve kiraz gibi masif Amerikan ahşapları ile birleşen deri döşemeye dayalı bazı seçeneklere bir göz atalım.

Stickley Mobilya Deri Kanepeler

Stickley Furniture, Stickley Craftsman Leather serisini siyah, beyaz veya geleneksel kahverengi deri olarak sunuyor. Firmanın 103 inçlik muhteşem siyah derisine sahip Bradford kanepesi, ayrı yastıklı 4 koltuklu, ayrı bir koltuk ve ayrı bir koltukla birlikte. Beyaz duvarlarla, soluk ahşap zeminlerle büyük siyah ve beyaz halıyla dekore edilmiş bir oturma odasında muhteşem görünecek. Ara sıra siyah ve beyaz temaya uyan parçalar ile.

Modern sanat soyutlarının orijinallerini veya baskılarını veya siyah beyaz eskizleri satın alabilir. Bunları fırçalanmış veya cilalanmış alüminyum lambalar üzerine modern gölgelerden oluşan aydınlatma ile. Tercihinize göre paslanmaz çelik ile birleştirebilirsiniz.

Reprodüksiyon Sheraton Kanepeler

Alternatif olarak, oturma odası mobilyası için daha fazla renk tercih ederseniz, koyu kırmızı ve ekru floklu duvar kağıtları ve güzel bir saf yün. Kirli beyaz halı ile eski İngiliz tarzında dekore edilmiş bir oturma odasında bordo ve krem ​​rengi muhteşem bir yeniden üretim Sheraton kanepe muhteşem görünür. . Southwood Furniture Corporation’dan bu oturma odası mobilyaları ile ayrı koltuk ve kanepeler de satın alabilirsiniz.

Bununla birlikte, ister siyah beyaz ister geleneksel toprak renkleri tercih edin. Oturma odası mobilyanıza ve döşemenize gerçek anlamda bütünsel bir yaklaşım için, aksesuarları ve vurgu parçalarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar arasında ara sıra mobilya parçaları, kilimler, lambalar, şamdanlar ve hatta duvarlarınız için tablolar ve aynalar bulunur.

Oturma Odanızı Aynalarla Büyütün

Aynalar, özenle dekore edilmiş ve döşenmiş oturma odanıza ekstra bir boyut katabilir ve Carvers ‘Guild, siyah veya beyaz deri döşemeli siyah beyaz bir tema ile dekore edilmiş olsun, her oda dekoruna uyacak harika bir dekoratif aynalar yelpazesi sunar. geleneksel döşemeli kanepeler ve çift kişilik koltuklarla daha geleneksel bir moda.

Dikkatlice yerleştirilmiş aynalar, yalnızca ev dekoruna benzersiz bir yaklaşım sunmakla kalmaz, aynı zamanda daha küçük bir oturma odasını daha büyük gösterebilir. Bir dizi aynanın yansıma açılarını düzenleyerek, yalnızca oturma odası dekorunuzun daha ilginç bileşenlerinden en iyi şekilde yararlanmakla kalmaz, aynı zamanda odanın olduğundan çok daha büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu etkiyi arttırmak için aydınlatmayı aynalarla birlikte kullanabilirsiniz.

Temalı odalara sahip olmayı tercih ederseniz, oturma odası mobilyanızı tamamlamak için kullanabileceğiniz ve ayrıca odanın görünümüne veya hatta temasına katkıda bulunabilecek birçok başka vurgu parçası vardır. Daha belirgin temalar için bariz Mısır heykellerini, Afrika maskelerini ve Kızılderili eserlerini görmezden gelerek, daha modern temaları tercih edenler, oturma odalarının dekorunu vurgulamak için satranç takımları ve masaları, figürinler, lambalar, tepsiler ve kutular kullanabilirler.

Oturma Odası Mobilyasına Bütüncül Yaklaşım

Oturma odası mobilyalarına ve mobilyalarına bütüncül bir yaklaşım benimsemek için, önce benimsemek istediğiniz temel dekoratif stile karar vermeli ve ardından kararınıza en uygun renk şemasını ve duvar dekorunu seçmelisiniz. İlgili renkler ve ihtiyaç duyacağınız genel mobilya dönemi hakkında kabaca bir fikriniz olduğunda, bu mobilyayı Stickley, Southwood, Sherrill ve Simply Amish gibi Amerikan mobilya şirketlerinden temin edilebilen geniş ürün yelpazesinden seçebilirsiniz.

Mobilya seçiminizi yapın, genel dekoratif temanıza uygun halıları ve ardından lambaları, aynaları ve diğer vurgu parçalarını seçin. Tüm bunları bir araya getirerek muhteşem bir oturma odası yaratabilirsiniz. Oturma odası mobilyalarına bütüncül bir yaklaşım, mobilyadan daha fazlasını içerir, aynı zamanda ara sıra masalar, antika dolaplar, kilimler ve daha fazlası gibi aksan parçaları ve aksesuarların takdir edilmesini içerir – ancak yapılan çalışmaya değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like