SALON

Yaşam Odanıza Nefes Nasıl Aldırırsınız?

Yaşam odanıza nefes aldırmak için bu makaleyi okumalısınız. Adından da anlaşılacağı gibi, günlük rutin hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz bir oturma odasıdır. Bir evde yemek yemek, rekreasyon yapmak, misafir ağırlamak ve televizyon seyretmek gibi en önemli işlevlerin tümü genellikle oturma odası tarafından barındırılır. Bu nedenle oturma odanızı korumanız ve ideal dekorasyonla mümkün olduğunca güzel hale getirmeniz daha da zorunlu hale geliyor. Artık dekorasyon oturma odanız için düzenleme, yeniden düzenleme veya yeni mobilya satın alma şeklini alabilir. Aynı zamanda oturma odasının mimarisini tamamen yeniden yapma şeklini de alabilir. Ancak bu, işe yarayabilecek veya çalışmayabilecek biraz pahalı ve uzun vadeli bir plandır.

Kısaca anlatmak adına, bu makale oturma odanıza biraz hayat vermek için mobilyalarınızla uğraşmaya odaklanacak. Oturma odasında kullanılan mobilya türü büyük ölçüde ailenin gereksinimlerine bağlıdır. Örneğin, çocuklu bir ev tamamen farklı ihtiyaçlara sahip olabilirken, çoğunlukla ailede yetişkinler olanlar Amish yapımı mobilyaların zarafetine ve görünümüne değer verecektir.

Neyse ki oturma odanızı canlı bir varlık haline getirmek için sıfırdan başlamanıza gerek yok.

Oturma odanıza zaten yerleştirilmiş olan mobilyalar, çirkin görünüyorsa, yenilenebilir veya hatta odaya yepyeni bir görünüm verecek şekilde yeniden düzenlenebilir. Oturma odası, dolaplar, raflar ve hatta akıllı zeminler ve duvarlar için farklı boya desenleri ile ayırmayı içerebilen bazı stratejik önlemlerle bölümlere ayrılabilir. Fikir, oturma odasındaki alanı optimum şekilde kullanmaktır.

Farklı gereksinimler için farklı mobilya türlerini de deneyebilirsiniz. Örneğin, Amish mobilyaları, işçiliğe olan takdir duygunuzu göstermek için kullanılabilir. Unutmayın, oturma odanız aynı zamanda misafirlerinizi ve iş temsilcilerini eğlendirebileceğiniz bir yer olarak ikiye katlanır. Ve özenle hazırlanmış Amish Meşe mobilyaları size kazançlı uzun vadeli bir sözleşme sağlayabilir! Oturma odasında çeşitlilik sağlamak için hasır mobilyalar da kullanılabilir. Plastik mobilyaların kullanımı daha kolaydır.

Oturma odanızın ve diğer mobilyaların nefes alması ve dağınık görünmemesi için her zaman biraz boş alan bırakın. Çok fazla fazladan eşyalarınız varsa ve küçük eşyaları saklamakta zorlanıyorsanız, saklama üniteleri olan mobilyalar ilk tercihiniz olmalıdır. Lambalar ve fotoğraf sehpası gibi dekoratif öğeler çok fazla yer kaplamamalıdır. Sloganı, odayı olabildiğince küçük eşyalarla güzelleştirmek. Süs eşyaları benzersiz olmalı ve çok fazla olmamalıdır!

Deri koltukların bakımı her zaman kolaydır

Ayrıca oturma odasına gerekli parlaklığı katar. Oturma odasının boyası şatafat hissi vermemelidir. Oturma odasında dökmeyen açık renkler kullanılmalıdır. Tüm deneyler evinizin diğer odalarında yapılmalıdır. Periyodik temizlik ve tozlama yaparak oturma odanızı daima kirden arındırın. Mobilya üzerindeki lekeler vakit kaybetmeden çıkarılmalıdır. Derhal tedavi edilmezse lekeler kalıcı hale gelebilir. Mümkün olduğunca çocukları oturma odanızdaki narin eşyalardan uzak tutun.

Oturma odası, kişiliğinize açılan bir penceredir. Oturma odanızı dış dünyaya ve aile üyelerinize nasıl sunacağınız size kalmış.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı